Tifozi zviceran e bën Shaqirin tatuazh në trupin e vet

Një tifoz zviceran e ka mbajtur zotimin e dhënë dhe e ka bërë tatuazh në trupin e vet yllin kosovar të Kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri. Danny Kenel, 21 vjeç, kishte premtuar për televizionin zviceran se do ta vizatonte Shaqirin në trupin e vet, nëse ylli i Liverpoolit do të shënonte gol kundër Turqisë në […]

Tifozët votojnë për shkarkimet më të padrejta në histori të futbollit, trajnerë që kishin fituar trofe – por ishin shkarkuar pas atij sezoni

Futbolli mund të jetë një biznes brutal, sidomos për trajnerët që kanë një punë të vështirë për të bërë. Shumë trajnerë ndër vite kanë fituar trofe dhe pas një sezoni janë shkarkuar, e që tifozët kanë votuar për shkarkimet më të padrejta që janë bërë. Reddit ka publikuar emrat e trajnerëve që janë shkarkuar nga […]