Varroset i riu që u vra në Velipojë

Është përcjellë për në banesën e fundit 19-vjeçari Musaen Zeneli i cili humbi jetën në ditën e parë të punës në masakrën e ndodhur në Velipojë. Atij i është dhënë lamtumira e fundit sipas ritualeve fetare myslimane. 19 vjeçari Musaen Zeneli ishte viktima e pafajshme e masakrës në Velipojë. Prej muajsh ai mundohej të mbante […]

Shqipëria regjistron vetëm një rast të ri me koronavirus

Shqipëria nuk ka regjistruar asnjë të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, ndërsa ka konfirmuar vetëm një rast të ri. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë kryer 2954 testime dhe se janë shëruar 4 qytetarë, duke e çuar numrin e tyre të përgjithshëm në 129.994 që nga fillimi i epidemisë. […]

Gjendet i vdekur në banesë një shtetas rus në Shëngjin, dyshimet e para

Një person është gjetur i vdekur në katin e pestë të një pallati në Shëngjin. “BalkanWeb” raporton e bëhet fjalë për një 39-vjeçarë me origjinë ruse, i identifikuar si Eduart Niksini. Ky i fundit është gjetur pa shenja jete nga kunati, i cili ka lajmëruar më pas dhe policinë. Dyshimet e para të uniformave blu, […]