Arrestohet një person nga Drenasi, pasi kishte fyer një viktimë të dhunës seksuale

Policia ka arrestuar në Drenas personin i cili dyshohet se në një portal informativ ka komentuar me fjalë fyese ndaj një gruaje të dhunuar gjatë luftës në Kosovë Kjo është bërë e ditur në raportin 24 orësh të policisë, ku theksohet se i dyshuari është arrestuar të martën në Drenas. “Me datën 21.04.2020 është arrestuar …

Lajçak për testet nga Serbia: Nismat e bashkëpunimit rajonal janë shumë të rëndësishme për adresimin e sfidave të sotme

Në kohën kur vendi Kosova po përballet me mungesë të testeve për COVID-19, Serbia ka dërguar donacion njëmijë teste për COVID-19. Por, kështu nuk mendon Bashkimi Evropian. Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë, Natalia Apostolova, shefat e misioneve të BE-së, ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar, Zvicrës, Norvegjisë, shefi i EULEX-it dhe koordinatori për …